Okullarda Fiziksel Güvenlik

Haberler banner2

7 Eylül 2016 tarihinde | Gündem Çocuk tarafından yayınlandı.

Çocuklara Yönelik Ticari Cinsel Sömürüyle Mücadele Ağı Üyelerine Çağrı!

#SivilToplumDiyaloğu şart diyerek çocuklara yönelik ticari cinsel sömürünün (ÇTCS) ortadan kaldırılması amacıyla işbirliği zeminlerinin geliştirilmesine katkıda bulunmayı hedefleyen Çocuklara Yönelik Ticari Cinsel Sömürüye Son Projesi[1] kapsamında, ÇTCS ile Mücadele Ağına yönelik güçlenme ve güç birliği toplantısı düzenleniyor.

24-25 Eylül 2016 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleşecek toplantı; çocuk ticareti, çocuk fuhuşu, çocuk pornografisi, çocuk evlilikler, cinsellik amaçlı turizm başta olmak çocuk haklarının en temel ihlali olarak tanımlanan ÇTCS ile mücadele amacıyla sivil toplum örgütleri arasında diyaloğun geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla tasarlandı.

1Öncelikle Çocuklara Yönelik Ticari Cinsel Sömürüyle Mücadele Ağı üyelerine yönelik oluşturulan programda başta mevzuatın güçlendirilmesi odağında Polonya ve Türkiye’deki durum ve mevzuat ile ilgili değerlendirme ile Ağ üyelerinin katılımıyla sivil toplum alanında yapılanlar hakkında paylaşımlar, ardında da birlikte yapılabilecekler konusunda görüş alışverişinde bulunulması olarak planlandı.

#ÇocuklaraYönelikTicariCinselSömürüyeSon

Programın genel akışı;
– Ortak çalışma hakkında bilgilendirme
– Temel kavramlarda ortaklaşma
– Polonya’da ve Türkiye’de ÇTCS alanı ve mevzuatla ilgili değerlendirme
– Polonya’da ÇTCS özelinde sivil toplum alanında yapılanlar (La Strada Vakfı- Polonya)
– Türkiye’de ÇTCS özelinde sivil toplum alanında yapılanlar (Ağ Üyelerinin Paylaşımları)
– Güç Birliği ve Sivil Toplum Diyaloğu kapsamında yapılabilecekler (Atölye çalışması)
– Değerlendirme ve kapanış

* 2 günlük programın ayrıntılı akışı, katılımcıların programa katkıları belirlendiğinde kesinleşecek ve toplantı öncesinde katılımcılara bildirilecektir.
** Tunalı Hilmi Cd. Büklüm Sk. No.59 Kavaklıdere Ankara’da (Gordion Hotel) gerçekleşecek toplantının günlük akışı 10.30-16.30 arasında olacaktır.
** Toplantıda zaman zaman Lehçe/ İngilizce’den Türkçe’ye ardıl çeviri yapılacaktır.
*** Şehir dışındaki ağ üyelerinin katılımını kolaylaştırma (ulaşım ve konaklama) konusunda kısıtlı kontenjan bulunmaktadır. Şehir dışı katılım konusunda Ankara’da örgütlenmeleri olmayan üyelere ve başvuru sırasına göre öncelik verilebilecektir.
**** Organizasyonel çalışmaların tamamlanabilmesi için 20 Eylül’e kadar emrah@gundemcocuk.org adresine geri bildirim verilmesi rica edilmektedir.

İletişim ve Ayrıntılı Bilgi:
Emrah Kırımsoy, Proje Koordinatörü
E-Posta: emrah@gundemcocuk.org

banner2[1] “Çocuklara Yönelik Ticari Cinsel Sömürüye Son” Projesi; sivil toplum diyaloğunu uluslararası ve ulusal düzeyde güçlendirerek, çocukların ticari ve cinsel sömürüsüne yönelik, başta hukuki süreçleri değerlendirmeye, öneriler geliştirmeye ve karar vericileri harekete geçirmeye odaklanan bir projedir.
Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yürütülen Sivil Toplum Diyaloğu programı çerçevesinde gerçekleşen proje, 15 Şubat 2016 tarihinde başladı ve 15 ay sürecektir.
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortak finanse edilen ve sözleşme makamı Merkezi Finans ve İhale Birimi olan proje Gündem Çocuk Derneği koordinasyonunda, La Strada Vakfı (Polonya) ortaklığı ile yürütülmektedir.

Çocukların Ticari Cinsel Sömürüsüne Son Projesi, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin mali desteği ile gerçekleşmektedir. Projenin içeriğinden sadece Gündem Çocuk Derneği sorumludur ve hiçbir şekilde Avrupa Birliği, Türkiye Cumhuriyeti veya Avrupa Birliği Bakanlığı’nın görüşlerini yansıttığı şeklinde yorumlanamaz.


Yazar Hakkında

Gündem Çocuk

Gündem Çocuk, her çocuğun hak sahibi, eşit, özgür ve onurlu birer birey olarak, barış içerisinde, iyi ve mutlu bir yaşam sürmesi için çocukların yararına bütüncül bir dönüşümü ısrarla savunan bir sivil toplum örgütüdürSayfa Başı ↑