Okullarda Fiziksel Güvenlik

Basın Açıklamaları ve Duyurular medya-merkezi-oklari

31 Ekim 2016 tarihinde | Gündem Çocuk tarafından yayınlandı.

Çocuklara Yönelik Ticari Cinsel Sömürü ile Mücadelede Medya Temsilcileri ile Güç Birliği Toplantısı

5-6-1-roll-up-banner-3rev5 Kasım’da medya mensuplarıyla çocuklara yönelik ticari cinsel sömürünün (ÇTCS) ortadan kaldırılmasına katkıda bulunmak ve güç birlikteliğini büyütmek amacıyla biraraya geliyoruz. Odağımız çocuk hakları temelli medyacılık, cinsel şiddet alanında hak temelli yayıncılık, ÇTCS mevzuatı ve sorunlar hakkında paylaşım ile bu sorunsala karşı güç birlikteliğini büyütmeye katkıda bulunmak…

#SivilToplumDiyaloğu şart diyerek çocuklara yönelik ticari cinsel sömürünün (ÇTCS) ortadan kaldırılması amacıyla işbirliği zeminlerinin geliştirilmesine katkıda bulunmayı hedefleyen Çocuklara Yönelik Ticari Cinsel Sömürüye Son Projesi[1] kapsamında düzenlenen toplantı Ankara’da gerçekleşecek.

Toplantı çocuk ticareti, çocuk fuhuşu, çocuk pornografisi, çocuk evlilikler, cinsellik amaçlı turizm başta olmak çocuk haklarının en temel ihlali olarak tanımlanan ÇTCS ile mücadele amacıyla medya temsilcileriyle güç birliği oluşturulmasına katkı sağlamak amacıyla tasarlandı.

Cinsel şiddet alanında hak temelli yayıncılık konusunda Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği temsilcilerinden paylaşımlar da dinleyeceğiz.

#ÇocuklaraYönelikTicariCinselSömürüyeSon

Çocuklara Yönelik Ticari Cinsel Sömürü ile Mücadelede Medya Temsilcileri ile Güç Birliği Toplantısı, 5 Kasım 2016, Ankara

Programın genel akışı;

  • Ortak çalışma hakkında bilgilendirme
  • Çocuk hakları temelli medyacılık
  • Cinsel şiddet alanında hak temelli yayıncılık
  • ÇTCS mevzuatı ve sorunlar konusunda görüş alış verişi
  • Serbest Kürsü

* Kontenjan kapsamında organizasyonel çalışmaların tamamlanabilmesi için en geç 4 Kasım’a kadar kayıt kabul edilebilmektedir.

İletişim ve Ayrıntılı Bilgi:

Emrah Kırımsoy, Proje Koordinatörü

E-Posta: emrah@gundemcocuk.org

[1] “Çocuklara Yönelik Ticari Cinsel Sömürüye Son” Projesi; sivil toplum diyaloğunu uluslararası ve ulusal düzeyde güçlendirerek, çocukların ticari ve cinsel sömürüsüne yönelik, başta hukuki süreçleri değerlendirmeye, öneriler geliştirmeye ve karar vericileri harekete geçirmeye odaklanan bir projedir.

Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yürütülen Sivil Toplum Diyaloğu programı çerçevesinde gerçekleşen proje, 15 Şubat 2016 tarihinde başladı ve 15 ay sürecektir.

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortak finanse edilen ve sözleşme makamı Merkezi Finans ve İhale Birimi olan proje Gündem Çocuk Derneği koordinasyonunda, La Strada Vakfı (Polonya) ortaklığı ile yürütülmektedir.

Çocukların Ticari Cinsel Sömürüsüne Son Projesi, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin mali desteği ile gerçekleşmektedir. Projenin içeriğinden sadece Gündem Çocuk Derneği sorumludur ve hiçbir şekilde Avrupa Birliği, Türkiye Cumhuriyeti veya Avrupa Birliği Bakanlığı’nın görüşlerini yansıttığı şeklinde yorumlanamaz.

 


Yazar Hakkında

Gündem Çocuk

Gündem Çocuk, her çocuğun hak sahibi, eşit, özgür ve onurlu birer birey olarak, barış içerisinde, iyi ve mutlu bir yaşam sürmesi için çocukların yararına bütüncül bir dönüşümü ısrarla savunan bir sivil toplum örgütüdürSayfa Başı ↑