Okullarda Fiziksel Güvenlik

Haberler img_8057

26 Eylül 2016 tarihinde | Gündem Çocuk tarafından yayınlandı.

Çocuklara Yönelik Ticari Cinsel Sömürü ile Mücadele Ağı ile #SivilToplumDiyaloğu şart dedik!

0Sivil Toplum Diyaloğu programı altında yürütülen Çocuklara Yönelik Ticari Cinsel Sömürüye Son Projesi kapsamında, Çocuklara Yönelik Ticari Cinsel Sömürü ile Mücadele Ağı Güçlenme ve Güçbirliği Toplantısı, 24-25 Eylül 2016’da Ankara’da gerçekleşti. Programın ilk gününde ÇTCS ağına ve temel kavramlara dair kısa bir bilgilendirme, proje kapsamında oluşturulmakta olan Yasal Boşluk Analiz Raporu’ndan aktarımlar ve Polonya özelinde sivil toplum örgütlerinin bazı uygulamalarına dair paylaşımlar yapıldı. Polonya örneğini ortak kuruluşumuz La Strada Vakfı‘ndan Joanna Garnier aktardı. İkinci günde ise Çocuklara Yönelik Ticari Cinsel Sömürü ile Mücadele Ağı  bileşenleri ve ağ çalışmalarını gündemine alan örgüt temsilcileri Türkiye’de sivil toplum çalışmaları ve bu çalışmaların güçlendirilmesine yönelik birlikte düşünme imkanı bulundu.

8

 

 

Toplantıya katılan örgüt temsilcileri Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği, Bursa Barosu, ÇTCS Mücadele Gençlik Ağı, Çocuk Alanında Çalışan Avukatlar Ağı, Denizli Koruyucu Aile Derneği, Diyarbakır Barosu Çocuk Hakları Merkezi, Eksi 25 Derneği, Gaziantep Barosu Çocuk Hakları Komisyonu, Gündem Çocuk,  Hayat Sende Derneği, İstanbul Bilgi Üniversitesi Çocuk Çalışmaları Birimi, KAOS GL Derneği, Kocaeli Üniversitesi SBY Sosyal Hizmet Bölümü, Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği, Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği, Uçan Süpürge ve Uluslararası Af Örgütü oldu.

img_8057

Kapanış seremonimize Polonya Büyükelçilği Siyasi ve Ekonomik İlişkiler Bölümü Başkatibi Aneta Dabrowska katıldı.

#SivilToplumDiyaloğu şart!

#ÇocuklaraYönelikTicariCinselSömürüyeSon


Yazar Hakkında

Gündem Çocuk

Gündem Çocuk, her çocuğun hak sahibi, eşit, özgür ve onurlu birer birey olarak, barış içerisinde, iyi ve mutlu bir yaşam sürmesi için çocukların yararına bütüncül bir dönüşümü ısrarla savunan bir sivil toplum örgütüdürSayfa Başı ↑